[ASP.NET] Szablony - cos podobnego do Smarty.PHP ?

0

Witam,

zaczynam dopiero sie uczyć ASP.NET wcześniej robiłem aplikacje webowe z użyciem PHP i szablonów Smarty, szukam jakiegoś odpowiednika w ASP.NET ale jakoś nie mogę znaleźć,

jedynie co znalazłem co mogło by się przydać to tworzenie własnych kontrolek użytkownika, tylko że w smarty mogłem bez problemu rozdzielić kod PHP od HTML i trzymać pliki w osobnych folderach, próbowałem umieścić pliki ascx i pas (Delphi dla .NET) w osobnych folderach, jednak coś się psuje i nie mogę edytować tych kontrolek w trybie Design, (da się coś z tym zrobić ? )

po prostu chciałbym żeby cały layout strony były w plikach np. ascx i w osobnym folderze, tak żeby osoba tworząca nowy layout miała dostęp tylko do tych plików z HTML bo przecież dostępu do plików z kodem (.pas) nie potrzebuje

czytałem też o tworzeniu tematów i skórek jednak z tego co zrozumiałem można jedynie modyfikować wygląd jak za pomocą styli CSS, jednak dla mnie jest to za mało, ponieważ muszę mieć możliwość tworzenia zupełnie rożnych layoutów np jeden oparty na tabelach drugi na divach, różniących się tylko html`em

help, proszę o jakieś wskazówki :)

0

Możesz umieścić "code behind" w osobnej DLL'ce .</email>

0

thx, problem rozwiązany, udało mi się rozbić pliki pas i ascx na 2 osobne foldery, właśnie źle wpisywałem ścieżki m.in w Codebehind, musiałem jeszcze poprawić plik projektu .dproj żeby działał tryb Design

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1