Połączenie z bazą danych MySQL na zdalnym serwerze?

0

Cześć!

Zaczynamy projekt o którym pisałem wcześniej, ale podstawowym problemem w tej chwili jest to, że na początku projektu i na pewno przez jakiś czas jego działania, chcemy wykorzystywać bazę MySQL postawioną na koncie hostingowym (livenet.pl ), chyba można tam w opcjach Remote MySQL ustawić
żeby każdy host mógł się do niej dostawać...

Jak i czego używać(kontrolki .net czy co? ) do komunikowania się z tą bazą ?
Czy może jest konieczność postawienia serwera ( ewentualnie możemy to zrobić ) z jakąś inną bazą?
Jeśli tak to z jaką i również pytanie jak się z tym komunikować ?

0
mariaczi napisał(a)

Cześć!

Zaczynamy projekt o którym pisałem wcześniej, ale podstawowym problemem w tej chwili jest to, że na początku projektu i na pewno przez jakiś czas jego działania, chcemy wykorzystywać bazę MySQL postawioną na koncie hostingowym (livenet.pl ), chyba można tam w opcjach Remote MySQL ustawić
żeby każdy host mógł się do niej dostawać...

Jak i czego używać(kontrolki .net czy co? ) do komunikowania się z tą bazą ?

http://dev.mysql.com/downloads/connector/odbc/5.1.html
Ja w swoim projekcie uzywalem tych kontrolek do komunikacji z mysql.
Całkiem dopracowane i w tamtym czasie jedyne czego nie obsługiwały to połączenia szyfrowanego ( jezeli jest to aplikacja internetowa to moze byc problem).
Oczywiście komputer klienta będzie musiał to także mieć zainstalowane.

Należy jednak pamiętać iż produkty mysql sa darmowe jeżeli twój program jest rozprowadzany na zasadach GPL.

mariaczi napisał(a)

Czy może jest konieczność postawienia serwera ( ewentualnie możemy to zrobić ) z jakąś inną bazą?
Jeśli tak to z jaką i również pytanie jak się z tym komunikować ?

Jeżeli będziesz chciał żonglować pomiędzy bazami (mysql/mssql/itd) to sugeruje użycia np nhibernate który oddziela cie od faktycznej bazy danych. LINQ to SQL tez został do tego stworzony ale z tego co Luca Bolognese mówił na konferencji to chyba nie jest to do końca przetestowany produkt......(może odniosłem mylne wrażenie)
http://www.microsoft.com/emea/msdn/spotlight/sessionh.aspx?videoid=716</quote></quote>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1