Pobieranie wersji pliku znajdującego się na serwerze FTP

0

Witam,
Mam takie pytanie jak w temacie... I czy w ogóle istnieje taka możliwość ?
Pozdrawiam :)

0

a dodaj do nazwy pliku wersję może? =]

0

No to by było proste, ale niestety nie zgodne z założeniami programu który muszę napisać. Wersja ma być pobierana z właściwości pliku z wykorzystaniem klasy FileVersionInfo, nie ma z tym problemu dla plików znajdujących się na lokalnym kompie, ale nie wiem jak mam pobrać wersję z pliku znajdującego się na serwerze. Funkcja LIST dostępna dla FTP nie zwraca takich informacji i z braku wiedzy jedyne co mi przychodzi do głowy to pobranie pliku na komputer lokalny i dopiero z niego odczytanie wersji, ale to nie miało by sensu dla większych plików więc odpada...

0

trutututu.... może plik "VersionList.txt" i tam trzymaj i tylko jego przeglądasz ?

0

Jest to jakieś rozwiązanie... Na pewno będzie zdecydowanie wydajniejsze od mojego, więc dzięki za pomysł, jeśli nikt nic lepszego mi nie podrzuci, to pewnie zrobię tak jak zaproponowałeś. Mimo wszystko nadal czekam na propozycję rozwiązanie tego problemu z wykorzystaniem bezpośredniego pobrania wersji z pliku.
O ile taka możliwość w ogóle istnieje, bo z C# mam do czynienia dopiero dwa tygodnie i nie znam za bardzo jego zaawansowanych możliwości.

0

server ftp ma możliwość wysyłania jakichś wiadomości do użyszkodnika ( ale zauważy je chyba jedynie ten kto siedzi w jakimś porządnym kliencie ), i oczywiście odbierania jakichś =) może przy użyciu tych bajerków jakoś pójdzie? ( ty robisz server czy tylko klienta ? )

0

Tylko klienta... Pewien nie jestem, ale z tego co wiem to serwer ftp, nie udostępnia takich szczegółowych informacji. Więc jeśli jest jakaś możliwość to raczej po stronie języka.

0

ehhh... jeśli nie robisz servera to kiepsko będzie =)
FTP pewnie nie łapie wersji pliku bo np. tekstowe czy obrazki nie mają w infie wersji wbitej =) najlepsze byłoby chyba dodawanie do nazw

0

Ok, dzięki za pomoc, jakoś sobie poradzę :). Pozdrawiam ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1