Brakująca biblioteka System.Windows.Media

0

Problem wygląda tak:

Chciałbym narysować prostokąt który się obraca. Znalazłem przykład jak to zrobić a mianowicie przy użyciu klasy RotateTransform która znajduje się w bibliotece System.Windows.Media której nie mam. Zaintalowalem .NET Frameworka 3.5 bo myślalem, że tam może być ta biblioteka ale jej nie ma. Czy jest to spowodowane, że używam Visual Studio 2005 Express Edition? I w tej wersji po prostu nie ma tej biblioteki?

0

Tak, w tej wersji nie ma wsparcia dla WPF. Potrzebujesz Visual Studio Extensions for .NET Framework 3.0 (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=F54F5537-CC86-4BF5-AE44-F5A1E805680D&displaylang=en), Frameworka 3.0 lub 3.5. Link, który podałem, to wersja CTP, nie wiem czy już jest wersja finalna, i jak to współpracuje z .NET 3.5.

Albo Visual Studio 2008 Express Edition, które to ma w standardzie.
Ale uwaga - aplikacje korzystające w System.Windows.Media, czyli m.in. całego WPF tworzy się zupełnie inaczej niż w Windows Forms.

0

Odinstalowalem Frameworka 3.5 i 3.0 bo nie mogłem zainstalować Visual Studio Extensions zaistalowałem Frameworka 3.0 i wtedy mogłem zainstalować Visual Studio Extensions. Tylko biblioteki nie ma dalej. Jak ją mogę znaleźć jakąś referencję zrobić trzeba?

0

Zainstaluj VS 2008

0

Zainstalowałem VS 2008 i biblioteki dalej nie ma :/ może tylko w pełnej wersji jest dostępna?

Już jest dzięki wielkie za pomoc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1