obsługa myszki w c/c++ - program

0

witam, programowałem kiedyś w c i czytałem ksiązkę o c++
chciałbym napisac program który mógłby poruszać kursorem myszki i klikać w odpowiednie miejsca
np przegladarki ie ;}, przeszukalem "caly" internet i nie znalazłem nic konretnego co mogłoby mi pomóc w napisanu takiego programu... chciałbym również by program ten mógł odczytać kolor piksela znajdujacego się pod kursorem myszy, najlepiej żeby była to oddzielna funkcja lub procedura itp..
proszę o podanie i objaśnienie funkcji które mogłyby mi pomóc, bądź o podanie jakiegos linka do odpowiednich materiałów... dodam że używam kompilatora bcc 3.1 ;}

program ma za zadanie wyszukiwać zmiany w kolorach pewnego obszaru przeglądarki i klikac w odpowiednie miejsca jednocześnie odświerzjąc stronę(tu poradze sobie funkcjami myszki ;} )...

0

Coś czuje, że twoje intencje są zgoła inne [diabel]
Program do klikania w reklamy AdWords i inne tego typu.

0

Witam,
Podam Ci przykładowy kod jak programowo kliknąć myszką

        TMouse *mysz;
	TPoint wsp;

	wsp.x=410;
	wsp.y=210;
	mysz->CursorPos=wsp;
	Sleep(5000);
	mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTDOWN, 0, 0, 0, 0);
	mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTUP, 0, 0, 0, 0);

Pozdro

0
TMouse *mysz;
TPoint wsp;

wsp.x=410;
wsp.y=210;
mysz->CursorPos=wsp;
Sleep(5000);
mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTDOWN, 0, 0, 0, 0);
mouse_event(MOUSEEVENTF_LEFTUP, 0, 0, 0, 0);

oki super, bardzo dziekuję, może sobie poradzę tylko jakie biblioteki do tego??, i co oznaczaja 4 ostatnie parametry
w procedurach-funkcjach mouseevent..? a i jeszcze czy to klikanie bedzie działało poza oknem
programu czyli w oknie explorera tak bym mógł niektóre przyciski klikać ...
potrzebuję również funkcji która zwróci mi kolor piksela pod danymi współrzędnymi w oknie przeglądarki czy to na pulpicie itp...
a ten program nie ma być do reklam do których jest mnóstwo innego softu, mam kilka takich na kompie ale uzywam ich tylko do pewnej gry internetowej i ten program ma mi pomóc zautomatyzowac pewne
działanie, na które nie chcę po prostu tracić czasu- siedzieć i non stop klikac ;},
a i przy okaji.. uzywał ktos z was kiedykolwiek przegladarki xweb- tej niby 4 razy szybszej od ie..??
jeśli tak to proszę o opis jej instalacji bo jest ona oparta na javie, nie ma normalnego pliku instalacyjnego, a java wykrzacza błędy po próbie uruchomienia jakiegokolwiek z plików .jar [browar]

q: uzywajta panocki < cpp > znacnicka, łoki?

0

heh dodam że próbowałema nawet z winapi ;}, o którym nie mam zielonego pojęcia, udało mi sie sklepać
wygląd programu, przyciski itp, ale nie mogłem ruszyc obsługi myszy bo nie było do tego materiałów :{

0

Oj cienko cos szukales... jak ja to chcialem zrobic znalazlem w przeciagu 5 min
Metoda adish dziala...jak juz masz funkcje to chyba nie problem poszukac juz w necie za co sa odpowiedzialne i jej argumenty ??????

0

szukałem i najdowałem jedynie nazwy funkcji,np wiele postów na innych forach na ten temat i odpowiedzia zawierające z trzeba użyć mouse eventes ale jak i gdzie nie było podanie, zadnego przykładu...
teraz poszukuję kluczowej i bardzo ważnej funkci bez której program nie zadziała- pobierającej kolor piksela z zadanych współrzędnych czy to w oknie przeglądarki czy to na pulpicie...
ale najbardiej interesuje mnie ten pierwszy przypadek...
proszę o pomoc.. nalazłem funkcję get pixela ale ona dział tylko w trybie graficznym c a z okna przeglądarki nie pobiorę nią piksela ;{

0
HWND hDesk = GetDesktopWindow();
HDC hDC = GetWindowDC(hDesk);
COLORREF crPixel = GetPixel(hDC, x, y);
ReleaseDC(hDesk, hDC);
TCHAR kolor[50];
wsprintf(kolor, TEXT("Kolor piksla [%d, %d]: #%X%X%X"), x, y, (int) GetRValue(crPixel), (int) GetGValue(crPixel), (int) GetBValue(crPixel));
MessageBox(NULL, kolor, TEXT(""), 0);
0

jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc, tylko to pobieranie pixela- zadziala tylko w winapi,a w zwykłym c pod borlandem???
przydałby się toszke prostrzy sposób pobierania piksela, tak by można było zdążyć 400razy go pobrać i odczytać w czasie krótrzym niż 0,4-0,7 sekundy na procku 166mhz ... ;{... wiem wiem powiecie ze wybrzydzam i narzekam jak mi gotowce podajecie, ale chciałbym zrobic pożądnie ten program, nawet juz w tym winapi, przynajmniej się go nauczę... szkoda że nie w czystym c bo to by było 20 minut roboty...

A czy mógłby mi ktoś powiedzieć w jakim nagłowku schowane jest słowo TMouse????
google i inne wyszukiwarki nie pomogły mi :{

0

Poszukaj w helpie od borlanda ;-)
TMouse jest w vcl.h

0
majussekkk napisał(a)

400razy go pobrać i odczytać w czasie krótrzym niż 0,4-0,7

Hahaha, z częstotliwością 600-1000 Hz ? [!!!] [!!!] Monitor ma sto razy mniejszą częstotliwość [!!!] . Napisałbyś wreszcie po co ci to i co chcesz, bo kompletnie nie masz pojęcia i w złą stronę idziesz.

0

ale chciałbym zrobic pożądnie ten program, nawet juz w tym winapi, przynajmniej się go nauczę... szkoda że nie w czystym c bo to by było 20 minut roboty

WinAPI jest nieczyste? :o

Czlowieku! C to jest jezyk programowania, WinAPI to interfejs programistyczny dla windows!

0

grałliście kiedys w grę www.i-rpg.net??? to tma jest taka lokacja "Plac Zaginionych"
dla tych którzy grali wszystko juz jasne o co chodzi, dla tych którzy nie grali niech wejda na tą stronę,
jest tam konto demonstracyjne - demoaccount..
chciałem po prostu zautomatyzować szybkie klikanie na wyskakujace na zielonym kwadraciku
żółte "kropki" heh może dla was to smieszne ale problem do rozwiązania trudny ;}

0
majussekkk napisał(a)

dla tych którzy nie grali niech wejda na tą stronę
Wątpię, żeby komuś się chciało.

0

a jest to w ogole dozwolone? takie programy wspomagacze? :|

0

heh czy dozwolone- chyba nie ale mam wolniejszego neta niż spora częsć graczy i musze sie jakoś wspomóc, oni nadrabiaja netem a ja chcę szybkością automatycznego klikania...

0

mam banalne pytanie - nie zagladalem na strone - a to klikanie w kropki to przypadkiem nie powoduje/wymaga przeladowania strony? :)

0

no i co... zrobie jakac funkcję która wciśnie co jakiś czas f5 i gotowe tylko nie wiem jak szybko to będzie działać, bedę musiał timingi dopracować- czasy miedzy kliknięciami i muszę jeszcze skombinowac jakiś niezbyt rozbudowany kompilator cos w stylu dev c++ obsługujący biblioteke vcl.. a może nawet bez timingów zrobie jesli to [pobieranie pixeli szybko będzie diałać- wtedy na wyczute- jek sie zmieni obras o bach klik i znów sprawdzanie piksela i bach ;}

0

oj człowieku.. ale masz wizje.. nie bede komentowal, acz korci :)

po pierwsze: owo konto-demo na nic sie nie zda. do placu zaginionych nie mozna z niego wejsc. musisz wybadac/wyjasnic jak dokladnie to to dziala, no chyba ze komus bedzie sie chcialo tam specjalnie rejestrowac itp..

podejrzewam ze:
klikniecie w owa magiczna kropke powoduje odswiezenie sie strony. kropka jest zwyklym linkiem lub przyciskiem, ktory po prostu odsyla aktualny formularz i powoduje wygenerowanie nastepnej kropki. A to znaczy, ze nie trzeba bawic sie w skanowanie obrazu, wykrywanie kropki i udawanie klikniecia, tylko .... sciagac strone ktora pokazuje kropke, podejrzec co to za dane 'siedza na formularzu z kropka' i odeslac ten formularz na serwer tak jakby user kliknal w kropke/link/przycisk

0
majussekkkk napisał(a)

bedę musiał timingi dopracować- czasy miedzy kliknięciami i muszę jeszcze skombinowac jakiś niezbyt rozbudowany kompilator cos w stylu dev c++ obsługujący biblioteke vcl

Gwóźdź do trumny. Moja ostatnia wypowiedź w tym wątku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1