C# na innych platformach

0

Hej, przeglądałem sobie ostatnio oferty pracy i zauważyłem, że C# i w ogóle .NET stanowi sporą część ofert. Więc znajomość tychże to spory plus :)
Na co dzień używam Linuksa, a .NET jest typowo windowsowym środowiskiem. Słyszałem jednak o projektach MONO oraz DotGNU i mam pytanie: czy gdybym wyuczył się pisania w C# pod te... środowiska (?), to czy miałbym pewność, że wykonane programy działały by identycznie pod Windowsowym .NET?
Aktualnie mam na myśli jakieś małe zlecenia, trochę kodu (zakładam, że sprzedawałbym właśnie kod) dla studenciaków, jakichś małych firm.

Da się tak? Czy lepiej zająć się Javą? :>

0

Z Mono na .NET - tak. O ile nie będziesz używał takich rzeczy jak Gtk# (choć akurat to można doisntalować pod Win). W drugą stronę są problemy, bo Mono nie implemetuje wszystkich cech .NET.

0

Jeśli chodzi o zgodność mono z MS Frameworkiem od .NET to http://www.mono-project.com/Resources#API_completion_status_pages polecam.

0

To ja sie moze podlacze pod temat co by nowego nie zakladac..

Jako ze zaczynam przygode z C# i pracuje na linuksie to mam takie pytanie: jak to jest z obsluga Windows.Forms w mono? Niby gdziesz czytalem na necie ze od wersji 1.2 (mam zainstalowana 1.2.3 ), ale gdy probuje skompilowac najprostszy przyklad z okienkami:

using System.Windows.Forms;

namespace moja{
	class App:Form{
		
		static void Main(string[] args){
				Application.Run(new App());
			
		}	
	}
	
}

to wywala mi blad:

The type or namespace name Windows' does not exist in the namespace System'. Are you missing an assembly reference?

The type or namespace name `Windows.Forms' could not be found. Are you missing a using directive or an assembly reference?

by moze cos zle robie, ale jak juz wspominalem dopiero zaczynam z c#

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1