modyfikacja danych w tabeli

0

Tabela: Projekty2 (nazwa, zespol, termin, ukonczone, koszt)
D1. Napisz polecenie kasujące wszystkie projekty, którym miesiąc temu upłynął termin i mają status ukończenia ustawiony na "tak". Podaj sugerowany typ kolumny ukończone, tak aby był jak najmniejszy. Podaj oznaczenia "tak" i "nie" (podejdź do tego problemu jak projektant aplikacji bazodanowej, który ma dużo możliwości - użycie liczb, tekstu, wartości logicznych itp., ale musi się zdecydować na najbardziej optymalną)
D2. Napisz polecenie zmieniające wszystkim nieukończonym projektom, którym upłynął termin, nowy termin - 25 dni od dziś
D3. Projektom, które są ukończone (kolumna ukończone ma wartość "tak") na 2 miesiące przed terminem (porównaj datę systemową z kolumną termin) obniżyć koszt o 20%

Tworze tabele:

create table Projekty2(
nazwa varchar(20)
zespol varchar(20)
termin date
ukonczone varchar(20)
koszt integer
);
Nie byłem na zajeciach i nie wiem jak wykonac te polecenia, ktos moglby pomoc?

0

choroba

0
  1. Na komentarz odpowiadaj w komentarzach.

  2. Nie wiem jak u Ciebie na studiach, ale u mnie trzeba było wcześniej się nauczyć tego co będzie na laboratorium - żeby napisać wejściówkę. A podczas laboratorium tylko ćwiczymy ten temat. Skorzystaj z materiałów do laboratorium, albo zapytaj kolegów z roku. Jeśli nikt na roku nie chce się z Tobą przyjaźnić, to już zupełnie nie wiem po co poszedłeś na studia :D

  3. Ewentualnie pozostaje forum Twojego roku (może ktoś rozwiązał i podzielił się rozwiązaniem). Jeśli czegoś takiego nie macie, to musi być coś nie tak z dzisiejszymi studentami...

  4. Przygotowanie się z jednego konkretnego zadania to zły sposób na naukę. Naucz się pisać zapytania od podstaw, to będziesz potrafił rozwiązać każde zadanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1