Dostęp do bazy oracle

0

Otrzymałem zgrane pliki baz danych Oracle. Z tego co udało mi się wydedukować to była wersja 11g. Zainstalowałem wersję XE (ekspress) - jak podłączyć te pliki. Chcę zobaczyć tylko dane.

1

co to znaczy zgrane pliki baz danych Oracle? Jeśli ktoś Ci dał "surowe" pliki, gdzie baza trzyma dane to szanse są nikłe. Jeśli jest to zrzut bazy danych to wpisz sobie w google oracle imp lub oracle impdp w zależności od tego jak dump był zrobiony - jeśli na początku pliku z danymi masz EXPORT:V i tu numer wersji to zaimportujesz go poleceniem imp a jak znajdziesz ciąg podobny do SYS_EXPORT_SCHEMA_ to musisz użyć impdp.

Ogólnie cała procedura wygląda tak

  1. tworzysz usera, do którego zaimportujesz dane i nadajesz mu uprawnienia
create user nazwa_usera identified by haslo default tablespace users_tablespace temporary tablespace temp_tablespace;
grant connect, imp_full_database to nazwa_usera ;
alter user nazwa_usera quota unlimited on users_tablespace ;

nazwa_usera - nazwa usera taka sama jak w bazie źródłowej (aby nie komplikować)
haslo - hasło usera
users_tablespace - przestrzeń tabel, gdzie dane się zapiszą, domyślnie USERS
temp_tablespace - przestrzeń tabel tymczasowych, domyślnie 'TEMP'

nazwy przestrzeni tabel możesz sprawdzić poleceniem

SELECT tablespace_name FROM dba_tablespaces
  1. Jeśli import przez imp to polecenie wygląda mniej więcej tak
    imp nazwa_usera/haslo file=sciezka_do_pliku_z_dumpem full=y

  2. jeśli przez impdp to najpierw trzeba sprawdzić czy i gdzie oracle ma zdefiniowane katalogi

SELECT * FROM dba_directories

powinien na liście być katalog o nazwie DATA_PUMP_DIR - tam musisz przegrać plik, który dostałeś. Teraz import
impdp nazwa_usera/haslo schemas=nazwa_usera directory=DATA_PUMP_DIR dumpfile=nazwa_pliku_z_dumpem_bez_sciezki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1