MySQL import bazy

0

Mam bazę wyeksportowaną z serwera, ale musze ją przetestować (stronę) na localhost, 5 lat tak działałem, że to co z serwera to na localhos zawsze testowałem, ale teraz po zainstalowaniu na nowo Wampa mam problem nie mogę przez phpMyAdmin wgrać bazy bo wywala błąd coś o składni.

Chcę więc wgrać bazę przez konsolę mysql. Wszystko tyczy się działania na localhost:

wpisuję więc coś takiego:

mysql  --user użytkownik_bazy -p nazwa_bazy < importowany_plik.sql

mysql -- user root -p thai < baza.sql

i nic się nie dzieje, plik z bazą baza.sql mam w katalogu c:\Wamp64\www\baza.sql

Co robię źle? Baza powinna się zaimportować a nic się nie robi 0 komunikatów więc nie wiem co jest nie tak. Dlatego musze zapytać tutaj bo nie mogę się połapać gdzie tkwi problem.
Przez phpMyAdmin wychodzi jakiś błąd parsowania czy coś takiego:
Ending quote ' was expected. (near "" at position

0

zrób eksport raz jeszcze albo chociaż zobacz co masz w importowany_plik.sql w podanej przez phpMyAdmin pozycji i czy czegoś tam nie brakuje

0

.sql to plik tekstowy z zapytaniami SQL można podejrzeć w edytorze, koniecznie z podświetlaniem składni SQL.
prawdopodobnie gdzieś w danych tekstowych są znaczki ' które nie zastały poprawnie "zaslashowane" przy exporcie, jak jest tego nie wiele można wyedytować z podświetlaniem składni i przeglądnąć kody, np. teksty będą na zielono o reszta na czerwono i jeśli w którymś momencie coś wizualnie "zmieni schemat" szuka się pojedynczego ' w środku danych i zamienia na ' .. uwaga nie łatwo to zrobić automatycznie ' są używane w innych miejscach i niemożna ich zamienić na '

0

Może switch --verbose pozwoli na lepszą diagnozę problemu
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/mysql-command-options.html#option_mysql_verbose

mysql -v --user=user_name --password=your_password db_name < baza.sql

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1