Baza w NetBeans - nieskończone ładowanie

0

Mam problem z użyciem bazy danych w NetBeans.
Wchodzę w zakładkę Services -> Databases -> Java DB -> Create Database
Wpisuje dane bazy, klikam aby utworzyć i proces tworzenia trwa w nieskończoność.
Próbowałem się połączyć również z przykładową bazą danych ale występuje ten sam problem. Kilkukrotnie reinstalowałem NetBeansa i nic to nie zmieniło. Potrzebuje takiej bazy danych gdyż muszę napisać mały program w Javie który by się z tą bazą komunikował.

0

Musisz dać więcej informacji-błędy itd..

0

Najprawdopodobniej jest to baza derby (pracuję na ustawieniach domyślnych).
A błąd występuje podczas tworzenia/łączenia się z bazą. Po kliknięciu Connect przy przykładowej bazie lub OK w okienku tworzenia własnej bazy, na dole okna NetBeans'a mam informację: Starting the Java DB Server. Jest obok niego pasek postępu na którym ciągle przesuwa się zielony pasek. Zdarzyło mi się zostawić startujący serwer na 20 min i ciągle serwer startował.

0

Spróbuj połączyć się jakimś klientem typu squirell do tej bazy danych i zobacz jakie masz błędy,czy jest to samo.

Tutaj masz też link jak powinieneś skonfigurować NetBeans i DB.

https://netbeans.org/kb/docs/ide/java-db.html

0

Java DB jest instalowana automatycznie jako część Java SE Development Kit (JDK). Proponuje zainstalować, JDK w najnowszej wersji włącznie z serwerem GlassFish. W właściwościach masz plik .netbeans-derby oraz katalog jak w print screen : ?

0

Mam JDK w najnowszej wersji (1.8.0_45) i GlassFish'a (4.1, jest aktualizowany z poziomu NetBeans'a).
To co jest na screenie pokrywa się z tym co ja widzę w NetBeansie (tylko nie pojawia mi się nowa baza którą próbuję tworzyć, nazwa użytkownika jest inna i inny folder do JDK (z racji że mam nowszą wersję)).

Przy próbie połączenia z przykładową bazą z NetBeans'a przez SQuirreL mam błąd Unexpected Error occurred attempting to open an SQL connection co nie powinno być dziwne skoro bazie nie udało się wystartować.
Pod podanym linkiem jest tylko jak wyklikać stworzenie bazy danych i połączenie się z nią, co u mnie przebiegałoby tak samo, gdyby nie to że się operacja nie kończy.

0

Spróbuj zwiększyć Java Memory może ona przyjmować jeden parametr z:

-Xmx128m, -Xmx256m, -Xmx512m, -Xmx764m, -Xmx1024m

Panel sterowania - > Programy - Java Control Panel -> zakładka Java -> przycisk View -> kolumna Runtime Parameters : -Xmx256m

0

Próbowałem z każdym z parametrów i nic.

0

a zmienne środowiskowe :

C:\Program Files\Java\jre1.8.0_25\bin;C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_25\bin;
0

Nie rozumiem

0

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System \ Zaawansowane ustawienia systemu \ zakładka Zaawansowane \ przycisk Zmienne środowiskowe :

Nazwa zmiennej : Path
Wartość zmiennej : dodaj swoje świeżki

masz prawdopodobnie dużo zainstalowanych JRE i się gubi NetBeans

0

Na miesięcznym systemie?
Łącznie dwa razy instalowałem JDK (jre instalowało się wraz z nim), już po pierwszej instalacji nie działała baza w NetBeans.

0

Tools - Servers , sprawdz czy masz uruchomiony Załacznik

0

Dokonałem reinstalacji systemu i wszystko jest jak wcześniej (tj. wciąż nie działa).

PS.: Po zainstalowaniu NetBeans'a w wersji 8.0.0 oraz jdk 1.7.0.95 działa
Nie wiem jak wygląda w konfiguracji 8.0.2 i 1.7.0.95 ale nie mam zamiaru sprawdzać (w odwrotnej nie działa)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1