Excel + Oracle

0

Witam, chcialbym zaimportować tabelą z bazy do excela ogladalem tutoriale jak to zrobic i podczas próby wyrzuca mi taki błąd: "Oracle client and networking components were not found. These components are supplied by Oracle Corporation and part of the Oracle Version 7.3.3 or later client software installation. Provider is unable to function until these components are installed." o co w nim chodzi

0

To komunikat po angielsku jest (oh my!). To the google translate:

Oracle klienta i składników sieciowych nie stwierdzono. Składniki te są dostarczane przez firmę Oracle Corporation i części instalacji oprogramowania klienta Oracle w wersji 7.3.3 lub nowszej. Dostawca nie jest w stanie funkcjonować, dopóki te składniki są zainstalowane

Jeśli dobrze rozumiem - nie masz zainstalowanych cześci klienckich do oracle :) a skoro ich nie masz, to się nie połączy i nie zrobi "zaimportować tabelą z bazy do excela"

0

Kominikat jest z okienka excel'a. Pobrałem z strony oracle instant client lecz nie bardzo wiem co z nim zrobic nie ma w nim zadnego pliku wykonywalnego.

0

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ale aplikacja napisana przez mojego kolegę z pracy:

http://orbada.sourceforge.net/html/www_orbada_doc.html

Posiada możliwość eksportu do excela i kilku innych formatów. Może to być dowolny select np

SELECT * FROM TABELA

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1