podstawy podstaw - jaką bazę wybrać?

0

Witam, do końca roku szkolnego mam wykonać projekt a już muszę wybrać sobie temat z baz danych. Wiem że może to zostać odebrane jako lenistwo, ale chcę zadać kilka pytań by wiedzieć jakich informacji szukać oraz jakie książki zakupić.
Chciałem się poradzić jaką bazę wybrać. Miałem już podstawy PHP+MySQL(wszystko we frameworku Symfony, ale naprawdę bardzo proste projekty rysowaliśmy sobie bazę w Workbenchu i przez skrypt php ją wypełnialiśmy), teraz będę miał nauki o mysql i oracle(oracle tylko teoria).
Nieco się przestraszyłem SQL Server 2008 gdyż na win7 ciągle nie mogę przejść etapu instalacji( na pewno tu opiszę mój problem gdyż chce się z tym zapoznać), ale myślałem o tym aby zrobić projekt a'la wypożyczalnia filmów wideo tudzież teksty piosenek. Nie wiem czy jest taka możliwość abym sobie jakoś zaimportował dane do sql server (np. skryptem php) czy łątwo mogę wtedy migrować sobie z microsoftowego sql do mysqla? co najlepiej wybrać?
Brak mi wiedzy na tak podstawowe rzeczy niestety.

Pozdrawiam, Marcin

0

wg mnie, to najłatwiej pisze się na przykładach :)

1

Jeśli możesz to wybierz SQLite. Nie będziesz miał problemów z konfiguracją, bo nie musisz stawiać serwera (w pewnym sensie to baza lokalna) i w razie potrzeby można przenieść do Oracle'a, albo do PostgreSQL. - źródło http://docs.python.org/library/sqlite3.html
O ile pamiętam to możesz użyć SQLite'a w PHP. Rób jak uważasz, ja bym robił w Python'ie ;)

0

Tak czy siak będę musiał zainstalować SQL server gdyż będę miał z niego jakieś ćwiczenia i zadania więc to nie jest rozwiązanie ;)
Chodzi o kwestie, robię coś w Microsostowym sqlu a nagle zechcę przenieść projekt na mysql, lub w drugą stronę, a nawet nie wiem jak wygląda sprawa z wypełnianiem tabeli w sql server, wypełniałem tak manualnie po krotce, ale to nie jest efektywne jak wiemy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1