ORA-01652-unable to extend temp segment by 128 in tablespace

0

ORA-01652-unable to extend temp segment by 128 in tablespace
Nie ma czym się chwalić, zrobiłem kartezjana i dostałem taki o to komunikat.
Problem pojawił się gdy administrator naszego serwera zrobił aferę że takim sposobem rozwalam serwer, mogę zawiesić system (dodam ze to mi się przydarzyło pierwszy raz), że to skandal i zgłosił incydent z zakresu bezpieczeństwa.
O ile rozumiem że sytuacja polegała na wysyceniu pamięci przeznaczonej dla mnie to nie widzę aż takiego zagrożenia dla całego systemu.
Czy ten błąd przy dobrze zestrojonym systemie i odpowiednim nadzorze aż tak groźny dla bazy i całego systemu?

0

eeee, to macie dupe a nie admina. Ten komunikat mówi, że oracle nie mógł rozszerzyć segmentu tymczasowego. Generalnie są 2 powody ku temu - 1 po prostu brakło miejsca na dysku, 2 - macie bazę na systemie, który narzuca maksymalny rozmiar pliku i datafile, gdzie jest baza osiągnął ten rozmiar. Rozwiązania są dwa, 1 - zrobić miejsce na dysku, 2 - dodać kolejny datafile do tabelspace.
Zapytaj admina, czy jak baza się rozrośnie do takich rozmiarów, że ktoś dostanie komunikat np. ORA-01653 to też na niego nawrzeszczy i pójdzie na skargę???

A co do niebezpieczeństwa to jest jedynie taki, że jak Twoje zapytanie zarezerwuje sobie całą przestrzeń tymczasową to dla nikogo innego jej już nie starczy ale to wg mnie błąd admina a nie Twój/bazy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1