[Oracle] Import / eksport przeniesienie na innego kompa bazy

0

Witam.
Potrzebuję przenieść bazę danych Oracle 10g z komputera z systemem Win2k3Server na komputer z WinXP.

Zainstalowałem Oracle XE na WinXP, skopiowałem pliki
c:\oraclexe\oradata (calosc)
c:\oraclexe\app\oracle\flash_recovery_area
c:\oraclexe\app\oracle\product\10.2.0\server\dbs\spfileXE.ora
c:\oraclexe\app\oracle\product\10.2.0\server\database\PWDXE.ora

Niestety przy próbie podłączenia do bazy wyświetla się błąd jak poniżej.
user image

0

ale to się nie tak robi!!! To nie FireBird, gdzie wystarczy na chama plik bazy przegrać. Najprościej to zrobić eksport na maszynie gdzie baza jest (polecenie exp) i zaimportować tam gdzie ma być (polecenie imp)

a i jak już przegrałeś te pliki z bazy działającej i zapewne zastąpiłeś te, które były na świeżej instalacji to teraz musisz XE zainstalować od nowa

0
Misiekd napisał(a)

ale to się nie tak robi!!! To nie FireBird, gdzie wystarczy na chama plik bazy przegrać. Najprościej to zrobić eksport na maszynie gdzie baza jest (polecenie exp) i zaimportować tam gdzie ma być (polecenie imp)

a i jak już przegrałeś te pliki z bazy działającej i zapewne zastąpiłeś te, które były na świeżej instalacji to teraz musisz XE zainstalować od nowa

Z powodu awarii sprzętu wykonanie eksportu jest niemożliwe. Jedyne czym dysponuje to cały katalog C:\oralexe. Czy coś można zrobić? Sprawa pilna.

0

można - ale nie jest to takie proste

  1. wersje oracla muszą być takie same
  2. podmieniasz tylko pliki z danymi usera (zazwyczaj USERx.DBF)
  3. próbujesz podnieść oracle i rozwiązujesz problemy które się pojawiają :). Na pewno trzeba było odbudować controlfile aby widział podmienione plik danych.

Na 100% jest to do zrobienia bo miałem tą (nie)przyjemność przenosić dane na nowy serwer po padzie raidu. Jednak nie jestem w stanie podać Ci więcej info bo nie pamiętam a leciałem wtedy na żywioł - google i działamy :p. Inna sprawa, że ja miałem oracle 10.2.0 pełnego a nie XE.

Jeśli nie dasz sobie rady to odezwij się na gg koło 18 jak będę w domu to postaram się pomóc

0
Misiekd napisał(a)

można - ale nie jest to takie proste

  1. wersje oracla muszą być takie same
  2. podmieniasz tylko pliki z danymi usera (zazwyczaj USERx.DBF)
  3. próbujesz podnieść oracle i rozwiązujesz problemy które się pojawiają :). Na pewno trzeba było odbudować controlfile aby widział podmienione plik danych.

Na 100% jest to do zrobienia bo miałem tą (nie)przyjemność przenosić dane na nowy serwer po padzie raidu. Jednak nie jestem w stanie podać Ci więcej info bo nie pamiętam a leciałem wtedy na żywioł - google i działamy :p. Inna sprawa, że ja miałem oracle 10.2.0 pełnego a nie XE.

Jeśli nie dasz sobie rady to odezwij się na gg koło 18 jak będę w domu to postaram się pomóc

connect / as sysdba
alter database open;

^^ to załatwiło sprawę. Dzięki za pomoc !

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1