Jak i czym testować bazę danych ?

0

Witam
Zrobiłem bazę danych w Microsoft SQL Server i aplikację obsługującą w Visual 2008 C#. Teraz chciałem się was spytać czy istnieją jakieś zautomatyzowane rozwiązania (programy) do testowania takiej bazy danych ?
Jak się wykonuję takie testy bazy, pisze się jakiś swój programik do testów, korzysta z gotowych rozwiązań ? Ktoś się może orientuje w tym temacie ? Jeśli ktoś wie cokolwiek o takich testach to proszę pisać.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Jacek

0

Jest takie coś jak DBUnit.NET jest to biblioteka javowa przepisana na .NET. Inne biblioteki
http://stackoverflow.com/questions/780614/dbunit-net-alternatives

0

najlepszym testerem jest zwykły user - to co on potrafi zrobić z aplikacją nie śniło się największym programistom ani testerom :p

0

Heh. Tak tylko bazę i aplikację robiłem sam i mam już dość testowania i klikania - jakbym miał paru beta testerów to czemu nie :-)

0

@Jacek435, jak ci sie nie chce klikać i masz GUI w webie to użyj SeleniumHG do testowania UI.

0
Jacek435 napisał(a)

Heh. Tak tylko bazę i aplikację robiłem sam i mam już dość testowania i klikania - jakbym miał paru beta testerów to czemu nie :-)
cały pic polega na tym, że to NIE TY masz testować bo Ty wiesz co napisałeś i jak co działa (powinno) i po prostu masz tak zakodowane, że nie przyjdzie Ci do głowy zrobić coś "dziwnego" a ktoś kto pierwszy raz widzi Twój program będzie robił takie rzeczy, o których nawet nie myślałeś, że są możliwe. Z tego też powodu pisanie testów przez autora softu mija się z celem (mówię tu o testowaniu aplikacji jako takiej a nie o pojedyńczych funkcjonalnościach, które na tym etapie testów powinny działać poprawnie)

0
Koziołek napisał(a)

@Jacek435, jak ci sie nie chce klikać i masz GUI w webie to użyj SeleniumHG do testowania UI.

Jest to aplikacja pod windows'a (visual c# Windows Forms Application).

Heh, a co do samego celu testowania, to wiadomo, że to nie ja powinienem testować, ale skąd zabrać tych testerów :-) Może jak skończę wszystko to wrzucę na forum :-)
Właściwie, to te testy nie są mi bardzo potrzebne, ale mimo wszystko chciałbym jakieś zrobić, żeby ładnie wyglądało w dokumentacji.

0

A ma ktoś może jakiś ciekawy pomysł, jak mógłbym przetestować bazę danych na potrzeby tylko pracy dyplomowej, żeby udokumentować, że wszystko działa jak należy? Poczytałem trochę o tych testach jednostkowych i jak gdzieś pisali w przypadku baz danych są trochę kłopotliwe i większość programistów przeprowadza testy w późniejszym stadium (głównie robią to testerzy), po zakończeniu aplikacji.

0

Może ma ktoś jakieś przykładowe testy dla aplikacji opartej o bazę danych, tak bym mógł zobaczyć jak się je wykonuje?

0

Na studiach uczą odnośnie testowania programów. Jeśli to szkoła średnia, nie ma potrzeby przedstawiania w swojej publikacji, jak testowano, gdyż porządne testowanie wykracza poza potrzeby takiej publikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1