MS SQL Server Compact Edition 3.5

0

Mam pliki baz danych * mdf
mam zainstalowany MS SQL SERVER 2005

Moja aplikacja w C# łączy sie z ta baza za pomocą SqlConnection conn = new SqlConnection(string)

Jak mogę połączyć się z tą bazą mając zainstalowany tylko MS SQL Server Compact Edition 3.5???
W Visual Studio za pomocą ADD data source mam mozliwosć ustawienia pliku ale Server Compact Edition wymaga pliku *sdf

Czy muszę przekonwertować plik *mdf na *.sdf .... jak?
Czy można za pomocą MS SQL Server CE obsłużyc pliki mdf

0

Witaj

Wnioskuje ze chcesz podlaczyc sie do bazy przez visuala. Wiec jak tworzysz polaczenie jest do wyboru Data Source tam wybierasz sobie "Microsoft SQL Server Database File" a nastepnie znajdujesz sobie twoj plik bazy danych(*.mdf). Z reszta powinienes sobie poradzic :)

0

Witam;

Nie o to mi chodziło... wiem ze mogę się połączyć z plikiem bazy danych *.mdf z pomocą Visual Studio.. dysponujac MS SQL Server Express 2005.. I TAK ROBIĘ.

ale chodzi mi o to że załóżmy nie mam MS SQL Server Express 2005 i nie mam Visuala Studio... mam za to przegrany plik *.mdf i zainstalowany MS SQL Serwer Compact Edition ?????

W skrócie: mam zrobiona apliakcję bazodanową ( korzystającą z pliku mdf) i chcę aby można ją instalowac na innych komputerach bez instalowania SQL SERWERA EXpress (bo duzoo zajmuje).

Znam komercyjny program który w takim przypadku podczas swojej instalacji instaluje SQL Ser..CE 3.5 i zniego korzysta ( i tu zdziwienie bo instalacja programu zapisuje na dysku pliki bazy danych *mdb a nie sdf ????)

Czy mógłby mi jakos to wytłumaczyc..

0

sql server compact 3.5 obsługuje bazy dekstopowe (z rozszerzeniem .sdf). Nie uda Ci się kontrolować bazy danych (.mdf) bez sql server express.

Musisz sie na coś zdecydować albo baza lokalna sdf i sql server ce albo baza mdf i sql server express.

Tyle w uproszczeniu :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1