[Oracle] wypisanie tekstu do pliku

0

witam
czy jest jakas mozliwosc wypisanie tekstu do pliku? chodzi o to by nie eksportowac tablicy a tylko tekst, np wartosc zwracana przez jakas funkcje.
czy sa jakies parametry serveroutput zeby nie na konsole a do pliku byly wysylane informacje?
utl_file, czy to dziala ok? niestey u mine w oracle_xp nie ma bibliotek aby obsluzyc utl_file wiec szukam czegos innego. a funkcja exp exportuje tablice, ja chcialbym tylok wartosc tekstową
dzieki

0

Idealnym rozwiązaniem jest tu pakiet UTL_FILE, który z tego co wiem, znajduje się w karzdej wersji Oracle DB. Cała zabawa z tym pakietem jest bardzo prosta. Tu możesz znaleŹć więcej informacji i przykładów które prezentują jego możliwości: http://www.psoug.org/reference/utl_file.html
Zwrócę uwagę, że mechanizm ma jedyna wadę - nie potrafi tworzyć ani usuwać katalogów systemowych - czego kilka razy potrzebowałem, da się to jednak obejść w inny sposób. Przed jakąkolwiek praca z tym pakietem proponuję ustawić wartość dla parametru utl_file. Wartość zdefiniowana dla tego parametru określa listę katalogów (separowanych przecinkiem) na jakich może operować pakiet. Jeśli chcesz pozwolić pakietowi na dostęp do wszystkich katalogów wystarczy jak zmienisz wartość na gwiazdkę - , np;
ALTER SYSTEM SET UTL_FILE = '
' SCOPE = SPFILE;
Później restart serwera i możesz działać

0

dzieki za pomoc, racja UTL_FILE dziala, w Oracle_XP nie ma bibliotek zeby go uzyc ale na wersjii pelniejszej dziala ok

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1