[Dyskusja] Nazwa kodowa, subdomena

0

Pierwsze podstawowe pytania:

Nazwa kodowa dla projektu oraz adres do niej prowadzacy (subdomena w .4programmers.net lub .programowanie.org). Nie wiem czy poprzedni adres vcl.4programmers.net bedzie adekwatny do tematyki. Encyklopedia nie ma byc w koncu poswiecona jedynie VCL, ale np. VCL.NET, .NET oraz API.

Czekam na propozycje nazwy kodowej dla projektu oraz adresu.

0

może help.4programmers.net? bo jest to w dużym stopniu tłumaczenie helpa.

0

help, to beda myslec, ze serwis 4p :)
Lepiej byloby delphi, jezeli to mialoby byc tylko o delphi, ale to jak subdomena dla artykulow o delphi brzmi. Moze po prostu encyklopedia? Moze troch dlugie, ale zawsze cos znaczy. Albo... ed.programowanie.org (znaczy sie encyklopedia delphi).
Moze ktos ma jakis lepszy pomysl na akronimi.

/*
Brat mi tutaj podpowiada:
delphipedia
*/

0

ja bym wykonal zrzutke i wykupil 'delphipedia/.net/.org'

:)

ew. delphipedia.4programmers.net tez ujdzie ('dp.4programmers.net')

mozna tez uzyc jakiegos zwrotu typu 'man', 'doc'

0

ja bym wykonal zrzutke i wykupil 'delphipedia/.net/.org'

Ja bym sie powstrzymal z tym, az to bedzie jakos raczkowac.

ew. delphipedia.4programmers.net tez ujdzie ('dp.4programmers.net')

Lepiej delphipedia.programowanie.org :)
dp.4programmers.net jakos nie bardzo mi brzmi :P

mozna tez uzyc jakiegos zwrotu typu 'man', 'doc'

man/doc byloby calkiem niezle, ale jezeli to odnosi sie do delphi, to troszke zbyt obszerna nazwa... Chyba ze o BCB poszerzyc to.

0

Lepiej delphipedia.programowanie.org
dp.4programmers.net jakos nie bardzo mi brzmi

Delphipedia też jakoś nie za ciekawie :).. - ale łatwo krytykować jak to się mówi..

0

Delphipedia też jakoś nie za ciekawie :).. - ale łatwo krytykować jak to się mówi..

Nom :P
Chyba najbardziej podoba mi sie pomysl z doc, ale nie w domienie 4p, bo tak to jeszcze ktos pomysli ze to dokumentacja coyote, a raczej w programowanie.org

0

Tak? Więc przeczytaj to na głos, rozwijając skróty: doc.4programmers.net
I co? Brzmi dość logicznie. :)

0

moze zwyczajne manual/manual-vcl? :)

0

Albo domene programowanie.org dac na encyklopedie - 4programmers.net pozostawic bez zmian.

0

Albo domene programowanie.org dac na encyklopedie - 4programmers.net pozostawic bez zmian.

Masz moze statystyki ile osob laczy sie teraz przez 4p a ile przez programowanie? Bo jezeli nikly odsetek przez programowanie, to pewnie masz racje.

0

Co macie na mysli mowiac tak a tak to nie, bo ktos sobie pomysli, ze to cos innego? Kto tak pomysli? Jezeli znajdzie na google, to chyba nie bedzie wnikal w adres strony tylko w jakim zdaniu jest text, ktorego szuka.

0

No wlasnie raczej malo osob poprzez programowanie.org wchodzi wiec chyba mozna poswiecic te domene :)

0

ale programowanie.org nie oddaje ducha przedwsiewziecia ;)

mozna jednak dodac jakis przedrostek (co nie stoi na przeszkodzie dac samej domeny jak i subdomeny jednoczesnie)

hmmm jest jeszcze cos takiego w necie jak 'tlumaczenie.freebsd.pl' :) tlumacza wlasnie wszystkie many i doci na PL-iso2

wiec moze 'tlumaczenie' dobrze by oddawalo idee encyklopedi

0

tlumaczenie.programowanie.org

:-/ Noo jakoś nie widze tego .. nie wiem - ale encyklopedia ma się tyczyć tylko Delphi, wiec może delphi.programowanie.org ...

0

encyklopedia ma się tyczyć tylko Delphi

Tylko Delphi, bo wiadomym jest, że programiści BCB świetnie władają angielskim i nie potrzeba robić dla nich takich dziwów, czy programiści Delphi mają w głębokim poważaniu tych od BCB? [green]

I nie mówić mi, że wszystko jest takie same, bo... nie jest ;)

Tak tylko musiałem się wtrącić :d - nie oczekuję odpowiedzi.
Pozdro ;)

0

encyklopedia ma się tyczyć tylko Delphi

Tylko Delphi, bo wiadomym jest, że programiści BCB świetnie władają angielskim

:| chyba to kwestia popularonści na 4p

0

'tlumaczenie.freebsd.pl' :) tlumacza wlasnie wszystkie many i doci na PL-iso2

wiec moze 'tlumaczenie' dobrze by oddawalo idee encyklopedi

Tylko, ze to nie suche tlumaczenie ma byc. I delphi z powodu wymienionego przez Marooned tez raczej odpada.

0

delphipedia
jako nazwa kodowa

0

A moze skoro byl juz Coyote to wykorzystac inne postacie z kreskowek? ;D

  • Tweety
  • Yosemite od Yosemite Sam'a (BTW: ta postac byla dobra :D)
  • Gonzales od Speedy'ego Gonzalez'a
  • Porky od Porky Pig
  • Daffy od Daffy Duck'a
  • Elmer od Elmer'a Fudd'a
  • Foghorn od Foghorn Leghorn'a
  • Marvin od Marvin The Martian
  • Pepe od Pepe Le Pew (LOL, ten to byl dobry)

To moje propozycje [green]

0

Strus Pedziwiatr (Roadrunner) jest najlepszy ;)
user image

A swoja droga: "Wypijmy za kojota, aby w koncu dogonil tego #%& strusia" (moj ulubiony toast :P)

0

Choć nie będę (raczej) brał udziału w projekcie, to pomysł Kuby wydaje się najciekawszy. Dodatkowy atut to to, że obie nazwy kodowe będą z jednego serialu animowanego :). A akurat ten przedstawiony powyżej struś... wymiata [green].

0

Tez o tym myslalem, ale nie uwazacie, ze za dluga nazwa troche ;)

No panowie - glosujemy :) Prosze wyglaszac swoje opinie w tym temacie to utworzy sie juz odpowiednie repozytorium w CVS i zacznie tworzyc dokumentacje.

0

Czy za długi? .. nie wydaje mi się - ale wtedy z domeną 4programmers.net ..

www.roadrunner.4programmers.net

no bo roadrunner.programowanie.org to troche pomieszane .. :-/ [ polski i angielski ]

0

Nie, nie - nazwa projektu nie musi stanowic adresu URL. Przykladowo: wikipedia.org jest obslugiwana przez system WikiWiki, 4programmers.net jest obslugiwany przez system Coyote. Tak samo system Roadrunner, Tweety czy obojetnie jaki moze oblugiwac serwis programowanie.org (jak mowie adres mozna podpiac pod encyklopedie bezposrednio).

0

Aha, no tak - w takim razie jestem za.

PS: Logo chyba już jest ... :)

//co prawda logo jest ??? ale kojot też jest [green] - M

0

roadrunner "rzondzi" :)
ja bym co prawda wysunal propozycja Marvina Marsjanina, w zwiazku ze on cos tam gada pod nosem po "klangońsku"
wiec to by bylo zwiazane z encyklopedia (tlumaczeniem)
no i poza tym...juz coyote wystepuje z bajki o strusiu..strus i tak ma do przodu..wywiady,bale,kasa..
moze trza dac szanse temu pokurczowi w tunice i z klamka w reku, ktora niszczy wszystko do okolo (w tym przewaznie siebie :) )

A swoja droga: "Wypijmy za kojota, aby w koncu dogonil tego #%& strusia" (moj ulubiony toast :P)

Na zlocie bedzie okazja :D

0

Moim zdaniem Marvin tez jest dobry :) Zreszta krotsza nazwa :)

0

jak dla mnie może być RoadRunner.
Marvin nie ma jaj.

0

jak dla mnie może być RoadRunner.
Marvin nie ma jaj.

trzymajmy sie schematu negatywnej postaci :)
marvin jak i kojot byli tymi "negatywnymi" ;P

user image

i wg mnie hit:

user image

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1