html jezykim programowania?

0

kto z was uważa że czysty html jest językiem programowania?
ja tak nie sądze. {glowa} --Vroc

0

Ja myślę tak: HTML to język (może nie takiego programowania :) Mamy przecież kompilatro IE (a może interpreter), ktory kompiluje to and owo :) FAKT nie tworzymy za pomocą HTML'a (czytego- i nie czytsym by się nie dało :) )

Więc: ja bym to postawił jako: posrednie między językiem programowania a ???????

Czylli - ja to uważam też za język programowania, ale nie czystej krwi :))))))

0

html nie jest językiem programowania, html jest to zbiór komend wykonywanych przez przegladanie, bardziej pasuje do niego skrypt, choć do prawdziwych skryptów mu terz daleko, poza tym html nie tworzy plików wykonywalnych, a pliki html nie są tworzone jako kod maszynowy..................................
;) --Zim0nSky

0

Jak brzmi definicja jezyka programowania?--Pawel

Delphi6

0

definicja z Encyklopedii WIEM :-)

Język programowania, zbiór zasad składni, instrukcji, dzięki którym powstaje kod źródłowy programu. Procesor jest w stanie wykonywać program w kodzie maszynowym. Jednakże tworzenie programów w tym języku jest praktycznie niemożliwe. Dlatego programista używa języka zrozumiałego dla człowieka, który następnie jest kompilowany bądź interpretowany do postaci maszynowej.

Istnieje wiele rodzajów języków programowania. Można je podzielić na języki strukturalne i obiektowe. Innym kryterium podziału jest zastosowanie języków (innych używa się do tworzenia programów multimedialnych, a innych do obliczeń numerycznych czy np. aplikacji sieciowych). Niektóre z języków są bardziej uniwersalne niż inne. Do najpopularniejszych obecnie języków programowania należą C/C++, Java, Fortran czy Pascal.
---=-=[ Delphi 3, 6 ]=-=-
-=-=-==[ LKS ]==-=-=-
-=[ [email protected] ]=-

0

W tym samym WIEM:
HTML, HyperText Markup Language, specjalny język służący do opisu strony oraz odniesień z poszczególnych jej elementów do innych dokumentów. Język ten powstał na potrzeby internetowej usługi WWW.

Umożliwia umieszczenie na stronie tekstu zdefiniowanych dyrektyw co do sposobu jego prezentacji, wyróżnienia pewnych jego elementów edytorskich jak akapity, nagłówki itp. Pozwala także umieszczać bezpośrednio na opisywanych stronach grafikę, a w najnowszych wersjach również inne typy dokumentów. Pewne zdefiniowane przez autora strony elementy (np. fragmenty tekstu) mogą dodatkowo wskazywać na inne dokumenty. Wskazanie takie odbywa się przez zdefiniowanie tzw. URL jednoznacznie określającego dokument w obrębie odpowiedniej przestrzeni (np. w lokalnej kartotece lub w sieci Internet). Technikę tą określa się mianem hipertekstu. Strony napisane tym języku są interpretowane przez przeglądarkę WWW taką jak np. Netscape Navigator lub Internet Explorer.

HTML jest stale rozwijany, a kolejne jego wersje wzbogacane są o nowe możliwości. Pliki zawierające strony napisane w języku HTML charakteryzują się rozszerzeniem “.html” bądź “.htm”.

Podkreslone przeze mnie slowo 'jezyk jest odsylaczem do hasla 'jezyk programowania'. Wiec zdaniem WIEM HTML to jezyk programowania. No ale W WIEM jest mnostwo bledow... :(

--Pawel

Delphi6

0

Ja nie wiem co to język programowania :) !!!!!!!!

0

to po co na stronach oprogramowaniu są kursy html?
takmsamo mogłyby być kursy np. Photoshopa.--Vroc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1