Zapisywanie do rejestru czy pliku *.ini ?

0

Chciałbym, żebyście wyrazili swoje opinie na temat zapisywania ustawień aplikacji.
Czy wolicie zapisywać te ustawienia do rejestru w winzgrozie czy zapisyjecie częściej do plików ini? Napiszcie wszelkie wady i zalety obu rozwiązań, wasze zdanie.
{hello} ------------------------------------------------------------------------
Uwielbiam programować

W razie problemu, ksišżka pomoże

0

Ten temat był już poruszany jakieś 2 miesiące temu (przy okazji problemów z plikami INI).
INI
Zalety:

  • łatwość usuwania (jeden plik i już)
  • możliwość zapisu większych ilości danych (choć oddzielne pliki byłyby w tym momencie najlepsze)
    Wady:
  • rozrzucenie ich po systemie (mogą być zarówno w Windows jak i Windows\System, albo System32 oraz w każdym innym katalogu)
  • duża ilość małych pliczków powoduje marnotrawienie miejsca na dysku

Rejestr
Zalety:

  • koncentracja wszystkiego w jednym miejscu
  • możliwość zmiany wielu parametrów Windowsa (np. dodawanie własnego programu do listy Dodaj/Usuń)
    Wady:
  • niewygodne usuwanie wpisów (również dla użytkowników)
  • raczej nie przeznaczony do przechowywania większej ilości danych

To co wybrać zależy od zastosowania. Wady, które podałem, czasem mogą być zaletą ;) (np. mogę nie chcieć, żeby użytkownik wiedział który wpis w rejstrze jest mój. Nadaję mu dziwaczną nazwę i bez porównania plików wyeksportowanych z rejestru przed i po operacji nie ciężko jest znaleźć. Znalezienie nowych plików jest dosyć proste)--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1