Jak zrobić swój pasek na?żędzi do M$IE

0

Zadawałem już to pytanie ale trochę nie uzyskałem zadnej podpowiedzi (chociaż gdzie mam się spytać hmm... )--Sebo +)
(Delphi3)

0

oto plik *.reg dodający pasek narzędzi do IE

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions\{Class-ID np. 669695BC-A811-4A9D-
8CDF-BA8C795F261F}]
"ButtonText"="Tutaj Caption"
"Default Visible"="Yes"
"HotIcon"="Ścieżka do pliku,NAZWA ZASOBU!"
"Icon"="Ścieżka do pliku,NAZWA ZASOBU!"
"CLSID"="{1FBA04EE-3024-11D2-8F1F-0000F87ABD16}"
"Exec"="Nazwa Execa, który jest uruchamiany po naciśnięciu Buttona"
----- KONIEC -----

pozdro :) - nie uzywałem wiec nie wiem czy zadziala (wątpię zeby na win XP dzialalo :)

0

Już to kiedyś napisałem szukaj kodu activex'u, albo musi wystarczytć Ci button.
--Szymek

Doświadczenie - jest to coś co zdobywasz tuż po chwili kiedy go potrzebowałeś.

0

&gtpozdro :) - nie uzywałem wiec nie wiem czy zadziala (wątpię zeby na win XP dzialalo :)

Działa, działa :). Tylko odnoszę wrażenie, że nie o to chodziło :)---------------------------
Delphi 6

Pozdrówka

0

A jak zrobic np. buttona w innej aplikacji?
Hmm..
Mozna go narysować na oknie ale czy da sie jakoś inaczej?--GOGLE is the best :)
Pozdrowienia Chodek

0

Chodek napisał:
A jak zrobic np. buttona w innej aplikacji?
&gtHmm..
&gt Mozna go narysować na oknie ale czy da sie jakoś inaczej?

Hmm... więc tak - jeśli się nie mylę - to mżna by jakiegoś plugina napisać, jeśli takowy korzysta z jakichkolwiek bibliotek, a że zazwyczaj tak to sprawa z głowy :-). Jednakowoż w przypadku IE zostało zaplanowane że będzie można dodawać - i taki też system zrobili.--, tradycyjnie pozdrawiam - Numi.

0

Numi napisał:
Chodek napisał:
&gtHmm... więc tak - jeśli się nie mylę - to mżna by jakiegoś plugina napisać, jeśli takowy korzysta z jakichkolwiek bibliotek, a że zazwyczaj tak to sprawa z głowy :-).
&gt
&gt--
Pytanie brzmi jak to zrobic??
Może jakis mały przykładzik , np jak zrobic buttona w notepadzie , mile widziana by byla funkcja obslugująca zdarzenia wykonywane na buttonie .

Z góry THX--GOGLE is the best :)
Pozdrowienia Chodek

0

Przy pomocy Api(SetParent) zmienić Buttonowi rodzica i jeszcze trzeba wykombinować WindowProc
--Szymek

Doświadczenie - jest to coś co zdobywasz tuż po chwili kiedy go potrzebowałeś.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1