Projekt komunikatora (takiego jak Gadu Gadu)

0

Cześć
Zaczynam pisać projekt komunikatora (takiego jak gadu gadu). W skład tego projketu ma wchodzić serwer i klient, serwer powinien być napisany w c++ (żeby dało się skompilować na każdej platformie (chociaż ostatecznie może być w delphi)). Komunikator (klient) powinien łączyć się z serwerm, autoryzować dostęp (numer, hasło) i jeżeli zaloguje się poprawnie to ma możliwość rozmawiania, dodawania do listy kontaktów itd.. W trakcie rozmowy powinny być dostęne graficzne emotikony (tak jak w gadu gadu), powinny być statusy dostępny (zalogowany), zaraz wracam (zalogowany tylko, że z napisem zaraz wracam), niewidoczny (zalogowany, ale nie widoczny dla innych na serwerze (nie koniecznie ta funkcja musi być)), niedostępny (niezalogowany), tylko dla znajowmych (widoczny jako dostępny tylko dla tych, których ma w ksiązce znajomych (kontaktów), a dla reszty jako niedostępny (niekoniecznie ta funkcjia musi być). Serwer musi obsługiwać to wszystko.
Jescze jedno:
W początkowych wersjach ten projekt wystarczy, że będzie działał stabilnie i poprawnie i wystarczy, że będzie miał możliwość rozmawiania i status dostępny (zalogowany) i niedostępny (niezalogowany).
Czy ktoś byłby chętny do pomocy przy pisaniu tego projektu? :)
:)

0

ja moge zaimplementować bramke [email protected]
POZDRAWIAM
DELPHI RULEZ
Teraz jeszcze i C++

0

heh i znowu odpowie 50 osob, znowu bedzie podjarka i znowu nic nie wyjdzie :P.

wlasciwie to po co komu nowy komunikator, skoro 90% userow jest ze swoich zadowolona, na dodatek jest w czym wybierac, a startowanie z czyms co powiela funkcje innych (oby), a nie dodaje nic nowego nie ma sensu.--- - -
Roszi

0

ktory to juz raz ktos chce zrobic swoj wlasny komunikator i oglasza sie na tm forum?--Vroc
&ltDelphi Knight&gt

0

mógłbyś zaimplementować funkcje gadania z tymi z gg--Szymek

Doświadczenie - jest to coś co zdobywasz tuż po chwili kiedy go potrzebowałeś.

0

jak zrobisz cosik takiego to stawiam ci {browar} :-)

0

A jeszcze jesli nie bedzie tam TWebBrowsera to ja stawiam 6-cio pak:
{browar} {browar} {browar} {browar} {browar} {browar} --W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi.

0

Roszi napisał:
heh i znowu odpowie 50 osob, znowu bedzie podjarka i znowu nic nie wyjdzie :P.
&gt
&gtwlasciwie to po co komu nowy komunikator, skoro 90% userow jest ze swoich zadowolona, na dodatek jest w czym wybierac, a startowanie z czyms co powiela funkcje innych (oby), a nie dodaje nic nowego nie ma sensu.
&gt
&gt--
&gt- - -
&gtRoszi
To co wymieniłem w temacie to była mała część funkcji tego komunikatora (podstawowe funkcje), a dodatkowo mają być dostępne tak funkcje jak: tworzenie pokoji (coś jak chat (każdy ma swój pokój, do któego każdy może dołączyć, a właściciel ma prawa operatora (tzn. wykopywanie z pokoju itd.)), ale ta funkcja będzie opracowywana dopiero po ukończeniu całego projektu, ponieważ z tym jest trochę więcej "zabawy", a jeżeli macie jakieś inne pomysły to dajcie znać, a na razie póki co zabieram się za pracę (na razie sam, bo nikt z tego forum nie chce pomóc). Najlepiej zrobię tak:
Jak coś już napisze to rzucę tu i powiecie czy się "przyłączacie" do projektu :)
:)

0

Sheitar napisał:
A jeszcze jesli nie bedzie tam TWebBrowsera to ja stawiam 6-cio pak:
&gt {browar} {browar} {browar} {browar} {browar} {browar}
&gt
&gt--
&gtW poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi.

zrobilem emotki bez browser'a, ale powiedzmy ze calosc miala zbyt duzo niepotrzebnych (i niechcianych) opcji :D. --- - -
Roszi

0

Jeżeli ten komunikator będzie miał możliwość współpracy z Gadu-Gadu, ICQ, Tlenem, WPKontakt i Yahoo Messangarem i do tego będzie działać jak PIM, to ja się na to piszę (przynajmniej żeby współpracował z tymi dwoma pierwszymi).--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Prośba o pomoc do Delphi po polsku. Oceniajcie i dodawajcie komentarze
http://codecentral.borland.com/codecentral/ccweb.exe/listing?id=18659

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Roszi napisał:
zrobilem emotki bez browser'a, ale powiedzmy ze calosc miala zbyt duzo niepotrzebnych (i niechcianych) opcji :D.

zawsze lepsze to niz stopniowe coraz wolniejsze dzialanie gg, gdy zawartosc webbrowsera rosnie [przy lekko dluzszej rozmowie na wysylanie wiadomosci trzeba czekac kilka sekund zanim sie doda to do webbrowsera - tragiczna sprawa]--W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi.

0

Dryobates napisał:
Jeżeli ten komunikator będzie miał możliwość współpracy z Gadu-Gadu, ICQ, Tlenem, WPKontakt i Yahoo Messangarem i do tego będzie działać jak PIM, to ja się na to piszę (przynajmniej żeby współpracował z tymi dwoma pierwszymi).

Można by popróbować, ale przydałby by się ktoś kto przekazać informacje o tych komunikatorach, przynajmniej jedna osoba na jeden komunikator by się zajęła "dopasowaniem" do "swojego" komunikatora, a na końcu jedna osoba (np. ja) "zgrałaby" to wszystko w całoś. :)
:)

0

Mac napisał:
&gtMożna by popróbować, ale przydałby by się ktoś kto przekazać informacje o tych komunikatorach, przynajmniej jedna osoba na jeden komunikator by się zajęła "dopasowaniem" do "swojego" komunikatora, a na końcu jedna osoba (np. ja) "zgrałaby" to wszystko w całoś. :)
&gt:)

Tylko jak zdobyć informacje o formacie przesyłanych danych? Jeszcze z GG może by jakoś poszło, ale inne (zwłaszcza ICQ) ...--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Prośba o pomoc do Delphi po polsku. Oceniajcie i dodawajcie komentarze
http://codecentral.borland.com/codecentral/ccweb.exe/listing?id=18659

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

jezeli bedziesz uzywal komponentow ServerSocket i ClientSocket to moge pomoc, przy tych komponentach zrobienie komunikatora to proscizna {browar} --Faszczu - Delphi 6 Personal Programmer

0

Będziesz stawiał serwer dla swojego komunikatora?
--Szymek

Doświadczenie - jest to coś co zdobywasz tuż po chwili kiedy go potrzebowałeś.

0

szymek napisał:
Będziesz stawiał serwer dla swojego komunikatora?

Tak

0

Mac napisał:
szymek napisał:
&gtBędziesz stawiał serwer dla swojego komunikatora?
&gt
&gtTak

Dobra. Mam już komponent klient ICQ (dzięki Lofix), opis protokołu przesyłania przez GG (muszę napisać analogiczny komponent). Przydałby się jeszcze protokół używany przez Tlen...

Czy chcesz przesyłać dane przez swój serwer własnym protokołem, czy to ma być tylko klient kilku komunikatorów?

Twój serwer pełniłby rolę zbiorczą. Rejestrowałoby się, otrzymywało numerek i wszystkie numery GG, ICQ i innych przechowywane byłyby na serwerze. Dzięki temu serwer nie musiałby być bardzo szybki (dane nie przechodziłyby przez niego) a w razie awari np serwera GG możnaby przesłać przez ICQ itd.--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Pomoc do Delphi po polsku. http://www.4programmers.net/forum/index.php?action=show&id=21335&c=2

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Dryobates napisał:
Mac napisał:
&gtszymek napisał:
&gt&gtBędziesz stawiał serwer dla swojego komunikatora?
&gt&gt
&gt&gtTak
&gt
&gtDobra. Mam już komponent klient ICQ (dzięki Lofix), opis protokołu przesyłania przez GG (muszę napisać analogiczny komponent). Przydałby się jeszcze protokół używany przez Tlen...
&gt
&gtCzy chcesz przesyłać dane przez swój serwer własnym protokołem, czy to ma być tylko klient kilku komunikatorów?
&gt
&gtTwój serwer pełniłby rolę zbiorczą. Rejestrowałoby się, otrzymywało numerek i wszystkie numery GG, ICQ i innych przechowywane byłyby na serwerze. Dzięki temu serwer nie musiałby być bardzo szybki (dane nie przechodziłyby przez niego) a w razie awari np serwera GG możnaby przesłać przez ICQ itd.
&gt
&gt--
&gtJest jeszcze jeden błąd ... :)
&gt
&gtApel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.
&gt
&gtPomoc do Delphi po polsku. http://www.4programmers.net/forum/index.php?action=show&id=21335&c=2
&gt
&gtOficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
&gtserwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net
Właśnie tak mój serwer pełniłby rolę zbiorczą. :)
:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1