U?żytkownicy w sieci

0

Cześć
Mam pytanie czy jest taka możliwość w delphi, żeby wyświelić liczbę użytkowników, którzy są "podłączeni" do komputera tzn. np. udostępnimy na komputerze jakieś pliki i inni mogą ściągać te pliki to chodzi mi o to, żeby sprawdzić kto w danej chwili przegląda (lub ściąga coś z naszego komputera), i drugie pytanie: Czy da się po wyświetleniu tych użytkowników "wyłączyć" skillować połączenie takie użytkownika - tak, żeby nasz komputer zerwał połączenie z tym komputerem i nie mógł od nas ściągać plików (nalepiej, żeby można było skillować połączenie lub dać bana (czyli zablokować połączenia z naszym komputerem przez otoczenie sieciowe dopóki jest włączony program)) :)
:)

0

A jak udostępniasz pliki? Przez FTP czy udostępnianie windowsa? Jak przez FTP to program ma na pewno coś takiego (możesz napisać prosty serwer FTP w Delphi). Jak przez udostępnianie windowsa to życzę powodzenia. Ciężko jest cokolwiek znaleźć w dokumentacji windy.--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

Prośba o pomoc do Delphi po polsku. Oceniajcie i dodawajcie komentarze
http://codecentral.borland.com/codecentral/ccweb.exe/listing?id=18659

Oficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
serwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

0

Dryobates napisał:
A jak udostępniasz pliki? Przez FTP czy udostępnianie windowsa? Jak przez FTP to program ma na pewno coś takiego (możesz napisać prosty serwer FTP w Delphi). Jak przez udostępnianie windowsa to życzę powodzenia. Ciężko jest cokolwiek znaleźć w dokumentacji windy.
&gt
&gt--
&gtJest jeszcze jeden błąd ... :)
&gt
&gtApel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.
&gt
&gtProśba o pomoc do Delphi po polsku. Oceniajcie i dodawajcie komentarze
&gthttp://codecentral.borland.com/codecentral/ccweb.exe/listing?id=18659
&gt
&gtOficjalny kanał IRC serwisu 4programers:
&gtserwer: warszawa.ircnet.pl sieć: POLNet kanał: #4programmers.net

Przez serwer ftp do domyślam się, że jest bardzo łatwo, ale chodziło mi raczej o udostępnianie windows-a, czytałem gdzieś również, że windows XP, lub windows NT (nie pamiętam dokładnie), mają możliwość wydając komendę skillować połączenie w otoczeniu sieciowym jakiegoś komputera :)

0

polaczenia mozesz wykryc netstat -a jezeli chcesz miec ich droge to tracert a jezeli host wiekszosci adresow to po prostu ping -a --Delphi 6; Pozdrawiam eSka :-)

0

eska napisał:
polaczenia mozesz wykryc netstat -a jezeli chcesz miec ich droge to tracert a jezeli host wiekszosci adresow to po prostu ping -a
&gt
&gt--
&gtDelphi 6; Pozdrawiam eSka :-)

To wiem, ale jeszcze jak skillować połączenie tego komputera do naszego (jak rozłączyć nasz komputer od tamtego)?

0

Mac napisał:
&gt
&gtTo wiem, ale jeszcze jak skillować połączenie tego komputera do naszego (jak rozłączyć nasz komputer od tamtego)?
Aha i jeszcze drugie pytanie:
Jak można w delphi zamknąć dany port (podany) i jak używając standardowych programów windows zamknąć jakiś port?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1