tp 5.5 grafika BGI

0

cześć...mam problem. W tp 5.5 zrobiłem program który wyświetla 3000 pikseli w róznych miejscach na ekranie. Wszystko było by ok. Po skompilowaniu programu wszystko działało jak należy. Gdy tylko skompilowałem program na plik exe koniec. Będąc już w winwowsie i uruchamiając program wysskoczył error "BGI error: Graphics not initialized (use Init graph). Co mam zrobić? w "changer dir" w file zmieniłem scieżkę na d:\tp55\disk2 (bo mam znaduje się mój tp) proszę pomóżcie!! POZDRWIAM!........

0

Cze...w TP pisze bardzo duzo, ale juz dawno odeszlem od GRAPH`a. W kazdym razie spoboj pozostawic przy InitGraph pusta sciezke dostepu (np.
InitGraph (VGA, VGAHi, '');
)
i po skompilowaniu dorzucic do katalogu z plikiem wynikowym odpowiedni sterownik BGI (w powyzszym przypadku bedzie to EGAVGA.BGI).

Byc moze wystarczy po prostu dorzucic sterownik i nie trzeba nic zmieniac przy InitGraph. Poprobuj. ---Dez Whiter-

0

Ludzie proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! napiszcie to proszę jasno dla bardzo początkującego programisty:) POZDRAWIAM

whiter...jeżeli masz gadu-gadu to napisz mi numer...proszę...

0

Ok, sproboje to jasno wytlumaczyc. Otwórz plik .pas, nad ktorym pracujesz, znajdzi linijke zaczynajaca sie od InitGraph i trzeci jej parametr zmien na ''. [chyba powtorzylem, co kolega mowil, no ale nie wazne]. Nastepnie skompiluj i wyjdz z Pascala. Wejdz do folderu, w ktorym zostal utworzony plik exe i sprawdz, czy znajduje sie w nim plik egavga.bgi. Jesli sie nie znajduje, to przekopluj go z foldera z pascalem, albo jakiegos innego. No i uruchom Twoj program. Powinno dzialac.

0

dziękuję!!!!!! działa:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1