turbo pascal

0

cześć...podaję dokładną ścieżkę do folderu bgi ale pgoram nie uruchamia się:((( wyskakuje taki txt:"BGI error: graphics not initialized( use initgraph)" co mam zrobić żeby było dobrze?? może jakiś kod w programie żeby nie trzeba było powadać tej ścieżki...z może mam jakieś złe pliki w bgi? prosze pomóżcie!!

0

Ustaw w Tools -&gt Directories ścieżki i zapisz do pliku (wcześniej sprawdź czy wszystkie pliki w katalogu TP nie są tylko do odczytu).

Jak piszesz temat to pisz nie tylko jakiego języka to się tyczy, ale także rodzaj problemu. Np. [TP] Problem z graph.tpu--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

------------Reklama-------------
Szukasz pomocy?
Najszybsza pomoc dostępna na IRC:
serwer: warszawa.ircnet.pl
sieć: POLNet
kanał: #4programmers.net lub #4programmers

0

po 1 nie ma tam takiego czegość po 2 nie wiem jak to trzeba zrobić:((((((

0

borsuk napisał:
po 1 nie ma tam takiego czegość po 2 nie wiem jak to trzeba zrobić:((((((

Sorry z pamięci pisałem:

Options -&gt Directories

Tam wpisujesz ścieżki Unit do katalogu TP\Unit, Include do TP\BGI, i EXE i ... do katalogu do którego ma kompilować pliki i Object do ... Nie wiem nie mam ustawionego :D
--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

------------Reklama-------------
Szukasz pomocy?
Najszybsza pomoc dostępna na IRC:
serwer: warszawa.ircnet.pl
sieć: POLNet
kanał: #4programmers.net lub #4programmers

0

Czy ktoś mi możę to wytłumaczyć po ludzku?? proszę!!!

0

Options -&gt Directories

Tam masz pole Unit Directories.
Jeżeli masz zainstalowanego TP-ka w C:\TP, to tam musi się znaleźć tekst C:\TP\UNITS, jeżeli np. D:\PASCAL,
to wtedy D:\PASCAL\UNITS. Sprawdź w ogóle cz masz tam taki folder i czy masz ten Unit.

Radze Ci ścišgnšć jakiś inny moduł graficzny z Internetu, bo Graph jest troche wolnawy.
--Szymek

Prawo Bolingsa - jeżeli czujesz się świetnie, nie martw się, to minie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1