Jak zrobić ramki w Delphi?

0

No właśnie ...
ramki stworzyłem, ale jak zrobić że po naciśnięciu przycisku na jednej ramce zmienia się ramka na drugiej?
Bardzo prosze o pomoc ...

0

Można TROSZECZKĘ jaśniej... jakie ramki???

hmm... hmm... hmm... hmm... hmm... --(Delphi 5 Standard i Delphi 6 Personal)

Pozdrowienia. BigLama.
http://biglama.w.interia.pl
[email protected]

Po pierwsze: ALT+F4 :P

0

Znaczy robię program
I chcę podzielić go na dwie części ...
Po prawej strnie będzie się wyswietlać coś tam, a po prawej będą przyciski, które będą odpowiadać za to co się wyświetla - innymi słowy menu
I jak zrobić, żeby po naciśnięciu danego przycisku po prawej stronie otwierał się dany formularz po stronie lewej???

0

netmax napisał:
Znaczy robię program
&gtI chcę podzielić go na dwie części ...
&gtPo prawej strnie będzie się wyswietlać coś tam, a po prawej będą przyciski, które będą odpowiadać za to co się wyświetla - innymi słowy menu
&gtI jak zrobić, żeby po naciśnięciu danego przycisku po prawej stronie otwierał się dany formularz po stronie lewej???

Nie rozumiem dlaczego koniecznie formularz ma być. Wygodniej użyć Notbook z zakładki Win 3.1 (coś tak starego a się przydaje) i zmieniać wyświetlane strony.

Ale jak już tak bardzo chcesz to robić z formularzami to podziel wykorzystaj projekt MDI i tworząc nowe okienko pozycjonuj je. Do menu możesz użyć np. Panel.

(ale strasznie nakombinowałeś z tymi formularzami)--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

--------------Blok reklamowy :) -----
kanał: #4programmers.net lub #4programmers
w sieci POLNet
serwer np.: warszawa.ircnet.pl

0

Albo postaw na formie 2 Panele, daj im kolejno Align = alLeft, alRight, pobaw się BevelInner, BevelOuter i... napisz jak nie o to ci chodziło :)--trala la

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1