Gry- programowanie ruchów komputera

0

Jakiś czas temu bawiłem się w pisanie prostych gier (np. Kółko i krzyżyk) ale nie bardzo wiem jak zaprogramować przeciwnika komputerowego. Do tej pory moje gry były tylko w trybie Gracz1 vs. Gracz2, a nigdy Gracz1 vs. Komputer.
Za wszelką pomoc będe bardzo wdzięczny. Z góry dzięki.

0

Jak na kolkoi krzyzyk to mozesz zrobic aby losowo zaznaczal jakies pole :-)--pozdrawiam PEDROS {hello}
Delphi6

0

to sie chyba robi na zasadzie analizy ruchow przeciwnika i mozliwych do wykonania w ruchu komputera. Zaleznie od stopnia trudnosci, program powinien wybierac mozliwie nakorzystniejsza dla komputera opcje. Ciezko tu w zasadzie podac jakies gotowe rozwiazanie (komu by sie chcialo tyle pisac :| ). Gdziestam byl artykul o AI.--- - -
Roszi

0

Losowo?
Przeciez to bez sensu :D

0

Moge ci podeslac zrodelko mojego KIK, ale dopiero za pare dni, bo niestety teraz nie dysponuje :(

0

aby wymyślic algorytm rochów komputera musisz nauczyc go myślec, grajac z kims w KIK zastanow sie jakie warianty rozpatrujesz, i podobnie naucz komputer :)
jak chcesz to moge ci przesłac źródełko w Pascalu, kiedys pisałem, tylko algorytm jest mało inteligenty, ale z komputerem nie wygrasz, remis albo przegrana( mało inteligentny bo nie stosuje sie do wiekszej liczby pól jak 3x3 jak cos to moj mail [email protected]

0

Pomyśl jak ty byś grał i następnie zrób ciąg instrukcji if then jak komputer ma robić dla jak największej liczby sytuacji. ;)

0

Na stronie http://warsztat.pac.pl/ jest sporo artykółów o programowaniu gier :-)

0

Mogę ci przysłać źródło kółko i krzyżyk :)
Ja po prostu znalazłem wszystkie możliwe ruchy komputera tak żeby zablokować przeciwnika i tak żeby wygrać (raptem kilkanaście)
Nie rób takiej gierki. Z każdym mogę nieprzegrać. Takich gier jest mnóstwo i robi się je tylko dla wprawy (tak jak ja) a nie uzyskasz doświadczenia wypytując o wszystko na forum. Najlepiej poeksprymentuj. Nie jest to może najefektywniejszy sposób ale dzięki temu najwięcej zapamiętujesz. To tak jak z nauką języka. Więcej zapamiętasz jak sprawdzisz co znaczy słowo w słowniku niż jak ktoś ci powie. (Chyba zboczyłem już z tematu :O )--Jest jeszcze jeden błąd ... :)

0

Pregusia: zabrałeś mi moją kwestię ;) --You may say I am dreamer...

0

Zebyscie zobaczyli moja gre weze ;). komputer jest tak madry, ze az mnie dziw bieze :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1