Geometria obliczeniowa...

0

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Szukam dobrze opisanych, efektywnych i sprawdzonych algorytmów z dziedziny geometrii obliczeniowej. :d
Na początek chciałbym zaznajomić się z jakimś sprawnym algorytmem triangulacji Delunay'a zbioru punktów. Może ktoś zna jakieś pewne źródełko takich informacji ? Poza google'm oczywiście... :>

Pzdr4all.

0

http://helion.pl/ksiazki/geobli.htm

Dzięki, czytałem toto. Jest to książka z cyklu: "Zobacz jakie to trudne i popatrz jacy autorzy są mądrzy". Zarysowano w niej wiele problemów, z którymi należy się zmierzyć (niektóre z nich są dość oczywiste), nie podano natomiast konkretnego sposobu ich rozwiązania. A ja szukam właśnie rozwiązań. Dlatego zawracam Wam "gitarę"... ;)

0

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Szukam dobrze opisanych, efektywnych i sprawdzonych algorytmów z dziedziny geometrii obliczeniowej. :d
Na początek chciałbym zaznajomić się z jakimś sprawnym algorytmem triangulacji Delunay'a zbioru punktów. Może ktoś zna jakieś pewne źródełko takich informacji ? Poza google'm oczywiście... :>

Jeśli chodzi o Delunay'a to raz polecam grupy dyskusyjne, a dwa polecem stronki uniwerków np w Stanach. Znalazłem tam przykłady z lat 70, i nawet niektóre przełożone na D6. A poza tym jeśli troszke poszperasz w googlach to znajdziesz b. dużo. (contouring, trinagulation etc...).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1