Generowanie grafów

0

Czy zna ktoś może jakąś stronę www albo książkę gdzie będzie jasno opisane generowanie grafów. Nie chodzi mi o to czy za pomocą listy sąsiedztwa czy macierzy tylko jak to napisać w języku programowania np C++.

I proszę nie pisać o wujku google bo szukałem nie mało, są jakieś kawałki algorytmów co do znajdowania cyklu hamiltona czy eulera ale co do generowania grafów to nie widzę niczego porządnego i dobrze opisanego.

0

Jeżeli chodzi o książki z programami w C++, rozwiązujące problemy grafowe to:

  • Algorytmika praktyczna. Nie tylko dla mistrzów (autor na początku podaje implementację samej struktury grafu, dalej różne algorytmy, wymagana przynajmniej elementarnej znajomość STL, programy są z komentarzami);
  • Kombinatoryka dla programistów (kody zebrane w oddzielnym dodatku napisanym przez Tomasza Czajkę, programy również zawierają komentarze i również używana jest biblioteka STL);
  • Algorytmy w C++ (pozycja polecana, jest o samych grafach i całkiem spora, lecz nie wiem jak z opisem programów, poza tym pozycja niedostępna w sklepach);
  • Algorytmy, struktury danych i techniki programowania (tu jest najmniej materiału, raczej dla początkujących, opisy programów bez wykorzystywania biblioteki STL);
  • C++. Algorytmy i struktury danych (zaletą książki dla słabiej znających C++ jest opis STL i elementów C++ potrzebnych do algorytmiki, lecz autor często podaje implementację algorytmu w pseudokodzie połączonym z C++, niedostępna w sklepach).

Poza tym:
http://www.algorytm.org/algorytmy-grafowe/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1