ChatBot - siec neuronowa

0

Czesc! Chcialbym napisac swojego ChatBota. Chce w nim zastosowac SSN, jednak chcialbym, prosic was o pomoc w jej zaprojektowaniu.

Moj pomysl jest taki: stworze sobie baze wszystkich slow w jezyku polskim, i kazdemu z tych slow przypisze numer. Nastepnie na wejscia neuronow bede podawal numery tych slow w bazie, tak ze: na wejscie 1 neuronu podam numer 1 slowa, na wejscie 2 neuronu numer 2 slowa itd. tak samo chce zrobic z wyjsciami, pierwszy neuron wyjsciowy podaje mi numer 1 slowa odpowiedzi itd.

Chcialem zaznaczyc, ze nie znam sie na projektowaniu SSN, jednak wiem o nich dosyc duzo.

Wszelkie sugestie dotyczace zaprojektowania sieci beda bardzo mile widziane.

Z gory dziekuje.

0
szacun napisał(a)

Chcialem zaznaczyc, ze nie znam sie na projektowaniu SSN, jednak wiem o nich dosyc duzo.

Że co?
Znaczy się nie wiesz praktycznie nic o SSN - wiesz tylko, że są i że się do nich "coś" "wrzuca" a one "coś" "wyrzucają"...
zacznijmy może od celu: co owa sieć ma w robić? albo jeszcze konkretniej jaki jest Twój cel?!
druga sprawa to:

Moj pomysl jest taki: stworze sobie baze wszystkich slow w jezyku polskim, i kazdemu z tych slow przypisze numer.

tego tak się nie da zrobić -> tzn nie możesz "ponumerować" słów i wrzucać do sieci tych numerów. Rozwiązaniem mogłyby być zmienne binarne tzn. gdy masz np. w bazie 1000 słów to tworzysz sieć z 1000 danych wejściowych a każda zmienna wejściowa przyjmuje wartość 1 lub 0 (w zależności od tego czy dane słowo padło) - nie chce mi się tego tłumaczyć ale chyba wiadomo o co kaman. Oczywiście będzie mały problem z budową takiej sieci (1000 zmiennych to trochę dużo...).

Nastepnie na wejscia neuronow bede podawal numery tych slow w bazie, tak ze: na wejscie 1 neuronu podam numer 1 slowa, na wejscie 2 neuronu numer 2 slowa itd.

tego w sumie nie do końca rozumiem - ale strzelę, że to jest bez sensu :P

tak samo chce zrobic z wyjsciami, pierwszy neuron wyjsciowy podaje mi numer 1 slowa odpowiedzi itd.

a to niby po co? w jakim celu chcesz to robić? czy to ma być może sieć autoasocjacyjna?! nie kapuję tej idei...

Z gory dziekuje.

nie ma za co :)

0

aha, i poczytaj sobie w ogóle do czego służą SSN. Bo wątpię, żebyś potrzebował narzędzia m.in. do: aproksymacji, predykcji, klasyfikacji etc. -> SSN mimo, że są wzorowane na działaniu mózgu, same nie myślą a ich zastosowanie jest bardzo ograniczone...

0

Wszystkie słowa w języku polskim? Nieźle. Zakładając, że mamy tylko 100 rzeczowników, daje nam to mniej więcej 1400 słów (7 przypadków, 2 liczby). Dla czasowników mamy, jeśli dobrze liczę, 25 form. Dalej uważasz, że to dobry pomysł?

0

Nie da się tego zrobić za pomocą sieci neuronowych. Jeżeli tego nie rozumiesz, to znaczy, że musisz jeszcze raz (albo pierwszy raz) przeczytać, co takiego te sieci robią.

0

Witam. Na moim devblogu http://jakubniwa.pl/ możesz znaleźć informacje o tym, jak napisać własnego chatbota, nie zaprzęgając do tak ciężkiej pracy sieci neuronowych, bo nie sądzę, żebyś dysponował chmurą klastrów obliczeniowych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1