tuto4PC - jak to usunąć?!?

0

Cześć, jakiś czas temu zainstalowałem jakiś program m.in. do odtwarzania muzyki czy czegoś tam (już go nie mam) i razem z nim ściągnęła mi się masa programów wywalających reklamy i takie tam -.-. Praktycznie wszystko udało mi się usunąć. Został tylko program tuto4PC, który również został usunięty, ale mimo wszystko, co jakiś czas (1 - 2 razy dziennie) wywala mi aktualizacje(?) czy co to tam jest (w nazwie jest chyba po Hiszpańsku - Aktualizado).
Zawsze chcę to zamknąć, ale krzyżyk w okienku nie działa więc robię to przez menadżera zadań... Bo nie chcę niczego "aktualizować" - nie wiem nawet co to za program...

Jak przeszukałem cały dysk to nie ma żadnego pliku, który się nazywa tuto4PC.
W menadżeże aplikacja jest nazwana właśnie atualizado, ale takiej nazwy również na próżno szukać na dysku.
Jak wziąłem kliknąłem na tą nazwę "przejdź do procesu" to w procesach zaznaczyło mi plik majt4pcen.tmp - jak go usunąłem to się później ponownie pojawił...
Co robić?!?

0

spróbuj programiku hijackthis, a następnym razem instalując każdy (szczególnie darmowy) program klikaj "zaawansowana instalacja" i dokładnie czytaj każdy krok - ostatnio instalując coś musiałem SZEŚĆ RAZY zostać zapytany o to samo - w formie checkboxów, confirmów i innych - czy na pewno nie chcę mieć Delta Search zainstalowane, a potem jeszcze dwa ekrany z innymi syfskimi programami - u kuzynki nie da się otworzyć żadnego okna explorera i już nie jestem w stanie uratować tego systemu - trzeba reinstal - jak sobie będziesz tak instalować wszystko to i u Ciebie do tego dojdzie

edit: generalnie pogoogluj też za "tuto4PC" - zwykle o takich syfach jest dużo informacji. sprawdź rozszerzenia firefoxa - być może tam coś masz.

0
dzek69 napisał(a):

spróbuj programiku hijackthis, a następnym razem instalując każdy (szczególnie darmowy) program klikaj "zaawansowana instalacja" i dokładnie czytaj każdy krok - ostatnio instalując coś musiałem SZEŚĆ RAZY zostać zapytany o to samo - w formie checkboxów, confirmów i innych - czy na pewno nie chcę mieć Delta Search zainstalowane, a potem jeszcze dwa ekrany z innymi syfskimi programami - u kuzynki nie da się otworzyć żadnego okna explorera i już nie jestem w stanie uratować tego systemu - trzeba reinstal - jak sobie będziesz tak instalować wszystko to i u Ciebie do tego dojdzie

edit: generalnie pogoogluj też za "tuto4PC" - zwykle o takich syfach jest dużo informacji. sprawdź rozszerzenia firefoxa - być może tam coś masz.

Ok, dzięki. Już zainstalowałem i wywaliłem plik, który był bardzo podobny do tego tuto4PC (bodajże upt4pc się zwał).
W googlu szukałem, ale dużo o tym nie piszą. Zdaje się, że to kolejny program do wywalania reklam...
Delte search również mi wcześniej zainstalowało a teraz jak pobierałem ten program hijackthis to również w instalowaniu domyślnym był ten syf... Dzięki za radę odnośnie instalowania zaawansowanego!

0

Msconfig -> wywal wszystkie podejrzane rzeczy uruchamiające się razem z systemem. Potem usuń (albo na wszelki wypadek nie usuwaj, a tylko przenieś gdzieś) katalogi, w których były te podejrzane programy. Restart - i powinno być już lepiej.

0
ŁF napisał(a):

Msconfig -> wywal wszystkie podejrzane rzeczy uruchamiające się razem z systemem. Potem usuń (albo na wszelki wypadek nie usuwaj, a tylko przenieś gdzieś) katalogi, w których były te podejrzane programy. Restart - i powinno być już lepiej.

Plik (folder) tuto4pc... instaluje się jako plik ukryty w moich dokumentach, w ustawieniach lokalnych tj.(moje dokumenty - trzeba go wyświetlić, w opcjach plików i folderów ukrytych). Nie daje się usunąć od razu całego folderu zwykłą komendą usuń. Po wyświetleniu plików i folderów ukrytych trzeba otworzyć znaleziony folder tuto4pc... i usunąć z niego wszystkie pliki które dadzą się przenieść do kosza. Następnie ponownie uruchomić komputer i wracając do ustawień lokalnych usunąć pozostały, po poprzednich naszych działaniach, ostatni plik w/w programu . Tym sposobem udało mi się uwolnić od reklam. Życzę sukcesów ... :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1