Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)

0

Na początek chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na forum.

Potrzebuję pomocy. Przy odpalaniu programu w MV C++ 2010 Express wyskakuje następujący komunikat:

"Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). kliknij przycisk OK, Aby zakończyć aplikację."

oraz błąd:

'gra.exe': Loaded 'C:\Users\Maupeq\Documents\Visual Studio 2010\Projects\gra\Debug\gra.exe', Symbols loaded.
'gra.exe': Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll', Symbols loaded (source information stripped).
'gra.exe': Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\kernel32.dll', Symbols loaded (source information stripped).
'gra.exe': Loaded 'C:\Windows\SysWOW64\KernelBase.dll', Symbols loaded (source information stripped).
The program '[5952] gra.exe: Native' has exited with code -1073741701 (0xc000007b).

Szukam przyczyny od paru dni i nie mogę uporać się z problemem.
Testowałem kilka programików i każdy zwraca ten sam błąd.

Jeśli popełniłem jakiś błąd lub wstawiłem temat do złego działu to przepraszam.
Z góry dziękuję za pomoc.

0

Pewnie odwołujesz się do nieutworzonego obiektu/tablicy.

0

Zbuduj i uruchom pod VS w trybie debug, a VS powinien ci pokazać "call stack", a to naprowadzi cię na źródło problemu.

0

Zarówno w trybie Debug jak i Release zwracany jest ten sam błąd. Sprawdzałem klika programów, które działają u znajomego, kompilowane również w MV.
Wszystkie biblioteki mam zainstalowane.

0

Przeinstaluj Visual C++ 2010 Redistributable w obu wersjach: 32- i 64-bitowej.

0

Przeinstalowanie również nic nie dało. Próbowałem kompilacji w DEV C++ i Code-blocks i tam również wyskoczył komunikat "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)". Może to nie problem z kompilatorem tylko z systemem?

0

Czy zwykły Hello world daje ten sam błąd?

0

Wcześniej tego nie sprawdziłem. Niestety nadal to samo.

0

A sprawdzałeś na google? Są setki linków, https://www.google.pl/search?q=Aplikacja+nie+została+właściwie+uruchomiona+(0xc000007b), pierwszy z nich sugeruje, że należy przeinstalować runtime'y C++.

0

Miałem to samo 2 dni temu, pisałem na inncyh forach, instalowałem różne rzeczy itd... okazało się że wrzuciłem biblioteke DLL 64 bit do 32, przywróciłem system akurat miałem do wyboru jeden dzień do tyłu, zainstalowałem nowego directx i błąd zniknął i wszystko działa

rozwiązania szukałem cały dzień, instalowałem programy co odbodowują rejestry, biblioteki c++, net itd... przywracaj od razu system bo nie usuniesz tego.

0

Tak sprawdzałem Google nie raz nie dwa niestety pomogło dopiero przywracanie systemu. Dzięki problem rozwiązany, choć miałem nadzieję, że obejdzie się bez przywracania ;)

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0